Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Miejskie Centrum Usług Socjalnych im. Jana Pawła II w Świdniku

Idź do spisu treści

Menu główne

wydarzenia

 

WIOSNA 2008 w MCUS

 

***

2 kwietnia 2008 - III rocznica śmierci naszego patrona Jana Pawła II.
W tym dniu zaprosiliśmy do nas szerokie grono Świdniczan m.in. z filii Uniwersytetu III wieku, Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury, Klubu Seniorów Lotnictwa. Uczciliśmy pamięć naszego patrona wspólnym czytaniem wierszy i słuchaniem muzyki jemu poświęconej.
Pragnęliśmy pochylić nasze serca nad wielką tajemnicą śmierci, zmartwychwstania i sensu życia, dając w ten sposób wyraz naszej wdzięczności dla ukochanego Papieża Jana Pawła II.

 

***

27 marca 2008 cała społeczność MCUS wraz z zaproszonymi gośćmi przeżywała spotkanie Wielkanocne

 
 

***

17 marca 2008 w "Galerii po schodach" podopieczni MCUS zaprezentowali swoje prace w ramach wojewódzkiego konkursu plastycznego pt. "Święta Wielkiej Nocy" organizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

 
 

***

8 marca 2008 - Dzień Kobiet - świętowaliśmy przy ciastku i kawie. A na deser kino dla wszystkich pań i nie tylko.

 
 

***

26 lutego 2008 przybyli do MCUS goście z Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Świdniku, dzieląc się z nami pięknem poetyckiego słowa.

 
 
 
 

Wigilia 2007 w MCUS


18 grudnia 2007 cała społeczność MCUS wraz z zaproszonymi, zaprzyjaźnionymi z nami gośćmi obchodziła swoją "małą wigilię". Łamaliśmy się opłatkiem, życząc sobie zdrowia, radości
i wytrwałości. Kosztowaliśmy tradycyjne wigilijne potrawy, śpiewaliśmy kolędy. To dla nas szczególny czas, w którym najpełniej uświadamiamy sobie jak zżytą i potrzebną sobie nawzajem tworzymy "rodzinę".

Św. Mikołaj w MCUS


Św. Mikołaj przychodzi nie tylko do dzieci.
7 grudnia odwiedził także nasz ośrodek. Pytał o zdrowie
i samopoczucie podopiecznych. Nikt nie miał wątpliwości, że wszyscy byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Każdy został obdarowany drobnym upominkiem. Całości dopełnił pyszny mikołajkowy tort.
Dziękujemy św. Mikołaju i zapraszamy do nas za rok !

V rocznica powstania MCUS


28 czerwca 2007 świętowaliśmy V rocznicę powstania naszego ośrodka.
Z tej okazji ks. kanonik Andrzej Kniaź wraz z ks duszpasterzem MCUS Tadeuszem Siwkiewiczem odprawili mszę polową w naszym ogrodzie.
Uroczystości uświetnił występ zespołu "Leszczyniacy".

22 maja 2007 - Dzień Osób Niepełnosprawnych


W ogrodzie MCUS występowała młodzież z Warsztatów Terapii Zajęciowej, zespół wokalny "To My" a także gościnnie zespół "Podzamcze".
Warsztaty Terapii Zajęciowej oraz podopieczni MCUS prezentowali swoje prace.

Rocznica urodzin patrona Jana Pawła II

18 maja 2007 w ogrodzie MCUS, wraz z dziećmi i młodzieżą ze świdnickich przedszkoli i szkół, a także przedstawicielami władz miasta i duchowieństwem, obchodziliśmy rocznicę urodzin Jana Pawła II. W hołdzie wielkiemu patronowi zostało zasadzone młode drzewko - dąb.
Młodzież z Gimnazjum nr 1 pod kierunkiem nauczycielek: Agnieszki Piwnickiej i Anny Niedzielskiej przygotowała występ artystyczny

Spotkanie wielkanocne4 kwietnia 2007 podopieczni, pracownicy i zaproszeni goście zebrali się na uroczystym śniadaniu wielkanocnym. To już tradycja w MCUS.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego